Kontaktinformation Umeå IK Fotbollförening

Besöks- och postadress: 
Umeå IK Fotbollförening - Kansli
Rothoffsvägen 10 
S-903 42 UMEÅ
Sweden

Kansliets öppettider: Måndag-Fredag 09.00-16.00  
Telefon Umeå IK (Alliansföreningen): 090-12 62 52,-38, -54, -45, -75
Bankgironummer: 748-9875
E-post Umeå IK Fotbollförening: kansli@umeaik.se 
 
Länkar till Alliansföreningen Umeå IK:s fristående föreningar:

Konståkning

Bowling

Handboll

Innebandy

Brottning 

Ordförande   

Sofia Lundberg

sofia.lundberg@econ.umu.se

Övriga styrelseledamöter i Umeå IK FF

Margaretha Lundqvist

margaretha.lundquist@nolia.se

Mari-Louise Johansson

mari-louise.johansson@umeaenergi.se

Peter Larsson

Peter.Larsson@sportsmedumea.se

Hans-Eric Schultz

Caroline Stark

Thomas Hartman

Rebecca Pettersson

Klubbchef
Niklas Westman
090-126245
070-330 19 90
niklas.westman@umeaik.se

Affärsutv.
Andreas Hermansson
070-9707404
andreas.hermansson@umeaik.se

Sportchef (A-lagsverksamheten)
Torbjörn Nordström

090-126238
070-343 22 99
torbjorn.nordstrom@umeaik.se

Juniorsportchef (F 19, F 17)
Andreas Bengtsson

090-125225
070-566 88 63
andreas.bengtsson@umeaik.se

Huvudtränare A-lag
Jonas Wikström
070-651 74 13
090-12 62 75
jonas.wikstrom@umeaik.se


Administration Umeå IK FF
Jerry Lindkvist (vikariat för Maria Bergkvist t.o.m 2014-12-31)

070-183 00 62
090-12 62 52
kansli@umeaik.se