Kontaktinformation Umeå IK Fotbollförening

Besöks- och postadress:

Umeå IK Fotbollförening - Kansli
Rothoffsvägen 10
S-903 42 UMEÅ
Sweden

Kansliets öppettider: Måndag-Fredag 09.00-16.00

Telefon Umeå IK (Alliansföreningen): 090-12 62 52,-38, -54, -45, -75

Bankgironummer:748-9875

E-post Umeå IK Fotbollförening:kansli@umeaik.se

Länkar till Alliansföreningen Umeå IK:s fristående föreningar:

Konståkning

Bowling

Handboll

Innebandy

Brottning

Ordförande 
Sofia Lundberg
sofia.lundberg@econ.umu.se

Övriga styrelseledamöter i Umeå IK FF

Margaretha Lundqvist
margaretha.lundquist@nolia.se

Mari-Louise Johansson
mari-louise.johansson@umeaenergi.se

Peter Larsson
Peter.Larsson@sportsmedumea.se

Hans-Eric Schultz

Caroline Stark

Thomas Hartman

Rebecca Pettersson

Klubbchef
Joakim Blomqvist

070-6744076
joakim.blomqvist@umeaik.se

Huvudtränare A-lag

Maria Bergkvist

070-6519496

maria.bergkvist@umeaik.se

Sportchef / Assisterande tränare (A-lagsverksamheten)

Torbjörn Nordström
090-126238
070-343 22 99
torbjorn.nordstrom@umeaik.se

Assisterande tränare

Linda Dahlqvist

Juniorsportchef (F 19, F 17)
Andreas Bengtsson
090-125225
070-566 88 63
andreas.bengtsson@umeaik.se

Administration Umeå IK FF

Jerry Lindkvist (vikariat för Maria Bergkvist t.o.m 2014-12-31)
070-183 00 62
090-12 62 52
kansli@umeaik.se

Supporterfrågor 

Peter Sandberg

peter.sandberg@umeaik.se